Nie ulega wątpliwości, że województwo Mazowieckie kojarzy się głównie z Warszawą. Oczywiście miasto to posiada pewne niewątpliwe uroki i wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Warto jednak zwrócić uwagę na inne miejscowości w tym rejonie, które są warte zwiedzenia.

Atrakcje poza Warszawą

Warte uwagi w kontekście rodzinnej wycieczki jest na pewno Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie. Fani natury będą szczęśliwi także z opcji przejścia się po Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który jest się w Podkowie Leśnej. Przede wszystkim jednak wart zwiedzenia jest Ostrów Mazowiecki, który charakteryzuje się nade wszystko pięknymi okolicznościami natury oraz wszechobecnym spokojem. Jest to zatem nie lada gratka dla każdego, kto uwielbia obcowanie z przyrodą i potrzebuje wypoczynku.

Gdzie spać

Rzecz jasna planując wypoczynek w województwie Mazowieckim konieczne jest zorientowanie się na temat możliwych noclegów. Świetnym wyjściem jest hotel ostrów mazowiecka, który zachwyci nie tylko dobrą lokalizacją, ale także możliwością relaksu. Wszyscy docenią dostęp do basenu oraz strefy wypoczynku, a także piękne tereny leśne znajdujące się nieopodal. Zwiedzenie Ostrowa Mazowieckiego będzie świetnym pomysłem zarówno na wyjazd z rodziną, jak i na przykład wycieczkę w gronie znajomych lub kolegami z biura. Jest pięknym miejscem; można tam znaleźć również godny uwagi hotel, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wczasowiczów.