Wiele pacjentów pragnie mieć piękny oraz zdrowy uśmiech. Dlatego właśnie coraz chętniej wybierana staje się stomatologia estetyczna. W Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Siedlcu oraz Sokołowie Podlaskim działają wysokiej jakości gabinety, które pozwolą spełnić marzenia i zadbać o zęby. Jakie zabiegi można wykonać w ramach stomatologii estetycznej? Co warto o nich wiedzieć?

Stomatologia estetyczna – podstawowe informacje

Stomatologia estetyczna to dziedzina medycyny, która odpowiada za poprawę stanu uśmiechu. Specjaliści odpowiadają zarówno za diagnozowanie, jak i wybranie najlepszego sposobu i rozwiązanie problemu. Stomatologia estetyczna pozwala uzyskać zdrowy i pełny uśmiech bez względu na stan naturalnego uzębienia. 

Stomatologia estetyczna – dla kogo?

Stomatologia estetyczna jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią swojego uzębienia lub zmagają się z jego wadami. Rozwiązanie wykorzystywane jest również przy ubytkach i brakach w uzębieniu. Stomatologia estetyczna nadaje się dla każdego, kto chce przywrócić piękny uśmiech.

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna obejmuje wiele różnych zabiegów. 

  • Licówki – to zabieg naklejania na zęby specjalnej warstwy przypominającej koronę. Zabieg wykorzystuje się by uzupełnić ubytki, a także przy przebarwieniach i nieestetycznym kształcie uzębienia.
  • Implanty – to specjalne śruby, które montuje się w miejscu braku zęba oraz pozwalają na założenie korony imitującej naturalny ząb.
  • Leczenie kanałowe – nazywane także endodoncją. Zapobiega usunięciu zęba poprzez wczesne leczenie stanów zapalnych w obrębie miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych.
  • Odbudowy kosmetyczne – pozwalają na pozbycie się uszkodzeń na powierzchni naturalnych zębów.
  • Wybielanie zębów – zabieg zmniejsza przebarwienia oraz przywraca piękny kolor.

Stomatologia estetyczna – zalety

Do podstawowych zalet stomatologii estetycznej zalicza się pozbycie się kompleksów odnośnie uśmiechu. Osoby po zabiegu odczuwają dyskomfortu przy pokazywaniu zębów, które są białe, równe i estetyczne. Wśród dostępnych zabiegów każdy dopasuje rozwiązanie idealne dla siebie. 

Rzetelny gabinet – co wziąć pod uwagę?

Przy wyborze najlepszego gabinetu powinno się wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Najchętniej odwiedzana jest klinika Dental House – stomatologia estetyczna w Łukowie. Charakteryzuje się ona przede wszystkim fachowym kontaktem z pacjentem, lekarzami z pasją oraz nowoczesnym wyposażeniem. Kolejnym atutem jest również obszerna oferta różnych zabiegów. Wieloletnia obecność na rynku i mnóstwo zadowolonych pacjentów jedynie potwierdzają, że wybór Dental House będzie najlepszy.