Neurolog zajmuje się nade wszystko układem nerwowym; bardzo często jednak osoba, którą trapią problemy z nim powiązane nie do końca zdaje sobie sprawę, kiedy lepiej udać się do tego lekarza, a w jakiej sytuacji do psychologa lub psychiatry. Rozwiejmy zatem wątpliwości, kiedy bezwarunkowo trzeba zasięgnąć porady neurologicznej.

Neurolog – gwarancja zdrowia mózgu

Przede wszystkim należy zacząć jednak od tego, że nieważne jakie symptomy widzisz w związku z funkcjonowaniem twojego mózgu, szybko powinieneś odbyć konsultację z neurologiem. Są to kwestie, których nie należy w żaden sposób bagatelizować – w innym wypadku może skończyć się to ze wszech miar nieprzyjemnie. 

Rzecz jasna trzeba powiedzieć nade wszystko o nagłych przypadkach takich jak utrata przytomności, zaburzenia równowagi czy okropny ból głowy, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Podobnie sprawa prezentuje się choćby z niedowładem kończyn. W takich wypadkach neurolog jest potrzeby do szybkiej interwencji.

Szukasz lekarza neurologa dla swojego dziecka w mieście Poznań? Zobacz neurolog poznań.

Nie bagatelizuj żadnych oznak choroby!

Lekarz neurolog pomoże jednak również, kiedy cierpimy na przewlekłe, choć nie aż tak dramatyczne skutki zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego. Chodzi między innymi o intensywne pogarszanie się pamięci, występowanie przewidzeń, zaburzenia orientacji i inne kwestie, którymi jesteśmy zaniepokojeni. Należy pamiętać, że profilaktyka jest bardzo ważna, stąd też neurolog jest bardzo dobrym rozwiązaniem nawet wtedy, kiedy dolegliwości te nie przeszkadzają ci w codziennym funkcjonowaniu – pamiętaj, że mogą zamienić się w coś znacznie gorszego. Nie można ignorować jakichkolwiek symptomów tego rodzaju.