Zwiększone pocenie latem – kiedy panują upały – dotyka w zasadzie każdego. Są jednak osoby, które ze zbyt mocnym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście aktualnie skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny naprawdę dobrze radzi sobie z opanowaniem pocenia. Jednocześnie nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, bez którego większość producentów antyperspirantów w ogóle nie potrafi się obejść.

Najczęściej dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za uciązliwy zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie blokują gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.