Zawód dentysty jest fachem nie tylko skomplikowanym, ale i skrajnie odpowiedzialnym. W związku z tym nie zaskakuje fakt, że ścieżka, która czyni studenta fachowcem jest bardzo długa, a często i wyboista. Staramy się dzisiaj wyjaśnić, co należy zrobić oraz jakiego rodzaju studia ukończyć, aby móc działać w tym wymagającym, lecz niezwykle satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest dentysta. Bytom, Gdańsk oraz inne większe lub mniejsze miejscowości są niekiedy doskonałymi miejscami aby rozwijać się w tej dziedzinie, ukończyć studia oraz zdobywać pierwsze zawodowe doświadczenie. 

Jakie studia musi ukończyć każdy stomatolog? W jakim trybie przebiegają?

Nie istnieje inna droga w celu zostania dentystą, niż skończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Warto mieć świadomość, że są to jednolite studia magisterskie. Ponadto każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed wyborem swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności rzecz jasna od uczelni. Przyszły stomatolog może pokusić się chociażby na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia lekarsko-dentystyczne należą do niezwykle wymagających, ale od wielu lat nieprzerwanie mogą szczycić się ogromną popularnością wśród najbardziej zdolnych i ambitnych młodych ludzi. 

Stomatolog – co po studiach, aby leczyć zęby?

Ukończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać stomatologiem. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym aspirujący stomatolog powinien odbyć roczny podyplomowy staż, a po jego zakończeniu przystąpić do egzaminu państwowego, który jest bardzo trudny, złożony i wymagający obszernej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych uzyskanych w trakcie przed chwilą wspomnianego stażu. Trzeba zauważyć, że ów przytoczony staż jest w pełni płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, ścieżka do zostania stomatologiem jest naprawdę długa i wyboista, ale w związku z tym możemy na co dzień korzystać z usług fachowców, którzy świetnie znają się na swojej pracy i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. W dzisiejszych czasach żadne schorzenia zębów oraz jamy ustnej nie są przeszkodą dla doświadczonego, wykwalifikowanego lekarza dentysty.

Źródło informacji: Eskulap Stomatologia z Bytomia