Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla wszystkich wierzących katolików oraz ich najbliższych bardzo istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewną ważną decyzją: jakiego rodzaju upominek kupić? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny prezent?

Co kupić z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym rozwiązaniem będzie wręczenie ciekawego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć rower czy aparat fotograficzny. Dziecko może być bardzo ucieszone z takiego typu upominku, ale jeśli wiele osób wpadnie na takie rozwiązanie, może być ich zbyt dużo. Dlatego warto pomyśleć trochę nieszablonowo i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to doskonała pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład podarowanie różnych drobiazgów powiązanych konkretnie z katolicyzmem oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można skusić się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z komputerów czy tabletów, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są upominki o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać nas w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Może być za to wdzięczne.