Z pewnością obecnie znajomość języków obcych jest potrzebne. Należy w związku z tym uczyć dzieci języka obcego od maleńkości. Przedszkole dwujęzyczne w Krakowie da dziecku szansę na poznanie drugiego języka bardzo szybko. Kraków, Warszawa, Gdańsk to jedynie jedne z miast gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem aby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka obcego przez najmłodszych.

Jak dziecko uczy się języka?

Dzieci przyswajają języki w sposób symultaniczny oraz w sposób następczy. Pierwszy sposób dotyczy dzieci dwujęzycznych, drugi z kolei odnosi się do pozostałych dzieci.

Kiedy zacząć naukę języka obcego?

Jeśli chodzi o naukę języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym lepiej. Niektórzy eksperci mówią że już kilkumiesięczne niemowlęta powinny rozpocząć naukę angielskiego. Jest to spowodowane tym, że do dziewiątego miesiąca maluch słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego języka. Po upływie tego czasu maluch koncentruje się tylko i wyłącznie na głoskach, używanych wokół niego. Aby zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy warto dać niemowlęciu szansę do jej słuchania.

Dlaczego warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy pojawiają mit że maluchy nie potrafią przyswoić tyle informacji, aby nauka była sensowna. Jest to nieprawda, ponieważ nauka języka obcego najmłodszych ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci wspaniałą zabawą,
nauka od maleńkości to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka u dzieci we wczesnym wieku jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, z uwagi na to, że pozwala znacząco rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to ogromny atut w dorosłym życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to także szansa na nawiązanie nowych przyjaźni.

Jakie są etapy nauki języka obcego?

Pamiętaj że nie zawsze idzie gładko. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Niemniej z reguły po jakimś czasie maluch nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów i zapamiętuje akcent. Pamiętaj że na początku nie warto zaczynać z nauką gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Chcesz, aby wychować poliglotę? Twoje dziecko wykazuje duże zainteresowanie językami obcymi? W takiej sytuacji warto pomyśleć nad przyswajaniem kolejnego języka przez dziecko. Jaka jest jednak maksymalna liczba języków które dziecko może przyswoić. Dwa dodatkowe języki obce na takim etapie to jednak maksymalna liczba, ze względu, że nauka kolejnych może być już problematyczna.