Piłka nożna to chyba najbardziej popularna gra zespołowa na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną chętnie grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. Aby rozegrać mecz, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale takżebramki piłkarskie. Jaki rozmiar bramek piłkarskich będzie odpowiedni?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz zostanie rozegrany na pełnowymiarowym boisku. Orliki zlokalizowane na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki są jeszcze mniejsze. Mają zaledwie 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Kupując bramki piłkarskie, warto pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Porządna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.