Moda stale się zmienia – nie da się tego ukryć. Regularnie jednak jesteśmy świadkami sytuacji, że po wielu latach do łask wracają trendy, o których już dawno zapomnieliśmy. Tak samo sprawa prezentuje się jeśli chodzi o garnitur w kratę. Dowiedz się, jaka jest jego historia i czy warto zdecydować się na garnitur na miarę w tym wzorze.

Krótka opowieść o garniturach w kratę

Aby opowiedzieć historię garniturów w kratę, cofnijmy się o mniej więcej sto lat. W latach dwudziestych ubiegłego wieku miała miejsce wszechobecna moda na tego rodzaju wzory. Co więcej, garnitury, które były gładkie, postrzegano jako ekstrawaganckie i nowatorskie. Przez lata słuch o nich zaginął, natomiast obecnie garnitur w kratę jest w garderobie coraz większej liczby mężczyzn.

Na jakie okazje garnitur w kratę będzie odpowiedni?

Można się zastanawiać, czy garnitur w kratę to dobre rozwiązanie i czy każdy powinien się na niego zdecydować. Rozwiązanie jest proste: jak najbardziej. Przede wszystkim, jest to wzór ponadczasowy, ujmujący swoją elegancją z odrobiną luzu. Ponadto, każdy będzie bardzo dobrze wyglądał w takim garniturze, niezależnie od swego wieku czy budowy ciała. Garnitur na miarę w kratę zapewni możliwość pójścia w nim na wesele, jak również przeprowadzenie prelekcji czy spotkania biznesowego. Można zatem mówić o niezwykle uniwersalnym rozwiązaniu, którym naprawdę warto się zainteresować, zwłaszcza teraz, gdy panuje taka moda na garnitur w kratę.