Obecna sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym powinien znaleźć się dozownik środka dezynfekującego. Nie musimy zbytnio rozwodzić się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego odpowiednie i częste użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań podczas epidemii koronawirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Należy jednak wiedzieć, że w sklepach znaleźć można mnóstwo różnych rodzajów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco powiększone koszty eksploatacji. Alternatywą będzie dozownik manualny, który wymaga naciśnięcia przycisku lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Między nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Wyróżnia się prostotą konstrukcji oraz zredukowanymi kosztami względem dozownika automatycznego, ale znacznie solidniejszym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku zwykłych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na oszczędności pewnych środków i na poprawie stanu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!