Rezonans magnetyczny to badanie ze wszech miar uniwersalne, które wykazuje wiele różnych dolegliwości i chorób. Wielu lekarzy często zaleca je swoim podopiecznym. Należy jednak pamiętać o niezwykle istotnych zasadach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć wszelkich uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zalecenia są niezwykle proste, ale nie należy ich bagatelizować. Przede wszystkim trzeba dostać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które miało miejsce w ostatnim czasie. Nie należy spożywać żadnych posiłków na dwie godziny przed badaniem, chyba że ma miejsce w trakcie znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych zaleceń, możemy mieć pewność, że rezonans magnetyczny gdańsk odbędzie się bez zarzutów, a wyniki będą prawdziwe i obiektywne. 

Przeciwwskazania

Istnieje również szereg przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może się odbyć, kiedy pacjent ma rozrusznik serca lub w jego ciele znajduje się odłamek metalu lub innego rodzaju ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na rezonansie w takim stanie może doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach również niespodziewanej śmierci. Zaleca się zatem rozsądek oraz troskę o swoje zdrowie. Także osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny brać udziału w badaniu, chociaż jest to z pewnością kwestia do przedyskutowania z lekarzem.